A karma fényszöge, a kvinkunx – Gál Judit

 

 

Első aktiválódás

 

Meggyőződésem, hogy​​ az egész horoszkópunk – ahogyan az egész életünk – a világ- és saját karmánk köré rendeződik, de persze ezen belül lehet olyan hangsúlyos elemeket találni, amelyek célzottan a karmára vonatkoznak. Ebben az értelemben tartjuk​​ a karma​​ bolygójának a Szaturnuszt, házának a hatost (a vele analóg típust, a Szüzet a karma jegyének) és:​​ fényszögének a kvinkunxot. Ennek a 150 fokos aspektusnak már a neve is elég fenyegetően hangzik és úgy is jellemezhetjük, hogy tőrdöféshez hasonló, amely azonban nem öl meg, de hosszan tartó, komoly következményekkel, némelykor nagyon nehezen korrigálható következményekkel jár.​​ Régebben halál-fényszögnek is titulálták, ma már nem így kezeljük, ellenben tartja továbbra is az imént vázolt természetét.​​ Nagyon sok horoszkópban fellelhető, de vannak olyan képletek is, amelyek nem tartalmaznak kvinkunxot.​​ Nem gondolnám, hogy ebből messzemenő következtetéseket kellene levonnunk, de lehet, hogy nincs igazam.

fényszögek.jpg

A kvinkunx fényszöget​​ úgy lehet első pillantásra felismerni, hogy az egy jegyhez viszonyított szemben lévő jegynek a két szomszédjába esik. Például: a Bikával szemben van a Skorpió, annak alsó szomszédja a Mérleg, felső a Nyilas. Tehát: a Bika kvinkuxos párjai a Mérleg és a Nyilas.​​ (Ábránkon a zölddel jelölt, hosszú kapcsolódások a kvinkunxok.)

 

Tudjuk, mennyire​​ meghatározóak az egyedfejlődésben az első évek benyomásai, a külvilág hatásai, s ahogyan azokat a gyerek a saját aktuális gondolkodásmódjára lefordítja. 3-6 éves korunkig legnagyobbrészt eldől, milyen feltételes reflexeink alakulnak ki ezek hatására, milyen valós tapasztalatok vagy éppenséggel téves fixációk épülnek be tudattalanunkba.​​ A fiatal kori belső- külső impulzusok aktiválják tulajdonképpen azokat a tartalmakat, amelyeket a születési horoszkópunk hordoz, s amelyek előzményeinkből származnak, a jelen életben adódó feladataink megoldásához. Innen közelíthető meg az is, hogy amikor a születési horoszkóp fényszögei először aktiválódnak erőteljesen, akkor számíthatunk a mögöttük rejlő hatástartalmak felélesztésére. Ezzel összefüggésben el lehet gondolkodni a hatókörök problematikáján is, de jelen írásomnak nem ez a tárgya.

 

A​​ radix fényszögeinek első aktiválódását​​ még az érdeklődő laikusnak is​​ egyszerű kiszámítani, az 1 fok = 1 év, 5 perc = 1 hónap, 1 perc = 6 nap kulccsal. Például ha a Bika 15°35´-én van egy bolygó, és a Nyilas 17°45´-én egy másik, akkor a pontos kvinkunx kapcsolódástól 2°10´választja el őket. Időre lefordítva: két éves és két hónapos korban lehet számítani ennek aktiválódására, arra a hatásra, ami mély nyomokat hagy majd az érintett lelkében, zsigereiben, reflexeiben. Minél közelebb van a szoroshoz, minél kisebb a különbség a bolygók fokszáma közt, annál korábban érvényesül bármilyen fényszög, így a kvinkunx is. Ha 25 perc a különbség, akkor 5 hónapos korban éri valamilyen traumatikus élmény a csecsemőt.​​ 

 

Ezek az események vagy valóban kirívónak számítanak, akár a felnőttek számára is, vagy kevésbé feltűnőek, a gyereknél viszont bevésődnek. A​​ tipikus​​ azért inkább​​ az, hogy​​ emlékezetes marad a jelenség. Igen változatos, mondhatni: személyre szabott, hogy mi fogja a karmikus provokációt jelenteni, de azért valamennyire tipizálható.​​ 

  • Baleset jellegű​​ események: csecsemőként leesik az ágyról, babakocsiban legurul a lépcsőn, sokkos állapotba kerül valamilyen rémisztő effektustól, magára ránt egy nagyobb tárgyat, állattal konfrontálódik.

  • Betegség​​ orvosi, sőt: kórházi kezeléssel (ez utóbbi igen gyakori más hátrányos ​​ fényszögeknél is, hospitalizációs következménnyel), a kvinkunxnál rövid, a gyerek számára agresszív beavatkozással járó bent tartózkodás a szülő nélkül, de egy hirtelen keletkező, leverő betegség kórház nélkül is éppen elegendő.

  • Fenyegető helyzetbe kerül​​ a kisgyerek, aminek végtelen számú formája lehet. Mindenekelőtt valóságos vagy ténylegesen ártalmatlan, de a gyerek részéről fenyegetőnek értelmezett formája. Ezeken belül pedig szinte bármilyen szituáció képezheti a kvinkunx aktiválódásának provokálását. Magára marad, amit úgy fordít le, hogy az immár örökké tart. A felnőtt világból érkező számtalan megnyilvánulás is értelmezhető fenyegetésként, ártalmatlan vagy viccesnek szánt megjegyzéstől az „igazi” és nyilvánvalóan súlyos traumát jelentő molesztálásig, bántalmazásig.

  • A​​ felnőttek reakciója a fejlődő gyerek megnyilvánulásaira​​ ugyancsak sokszor szerepelhet aktiváló tényezőként, amikor kiélezett pillanatban, vagy különlegesen nagy erővel történik, vagy az utolsó csepp a pohárban. Kinevetik, becsapják, büntetik, elvárásokat támasztanak, amelyeknek görcsösen meg akar felelni, vagy daccal válaszol rá, Nem tud kihez fordulni a gyerek, hogy kérdezzen – amivel a téves fixációt esetleg ki tudná kerülni (de nagyon sokszor eszébe sem jut az az alternatíva, hogy másként is lehet értelmezni a számára riasztó dolgot). Kettős (többes) nevelés ütközésének kirívó megnyilvánulása.

  • Megváltozott státusz, megváltozott körülmények: krízis a családban, haláleset, szülők válása, szétköltözés, költözés, gyerekközösségbe kerülés is jelenthet olyan traumatikus élményt, amiből kiépülnek hosszan működő reflexek. A gyerek nem érti, mi történik, annak mi az oka, neki mi a szerepe benne és hajlamos a világ jelenségeit magára vetíteni..

 

kiszolgáltatottság.jpg

Valamennyi variációban​​ közös a kiszolgáltatottság, elveszettség​​ érzése, a védelem hiánya, ebből következőleg​​ reménytelenség, visszahúzódás, félelem, némelykor a félelemből következő agresszió​​ beépülése lesz a következmény, amely​​ évtizedekig gátolhatja a szülöttet​​ azon az életterületen, amelyre utalnak a bolygók, egyéni horoszkópbeli (ház)helyzetük és generálszignifikátori​​ – általános – funkciójuk révén.

 

Bármi bármikor funkcionálhat aktiváló tényezőként, azért botorság arra törekedni, hogy kiküszöböljük az ilyen helyzeteket.​​ Ezzel legfeljebb a szülő tápot ad saját kvinkunxának további aktiválódására. A karma rendező elvei alapján egy-egy pillanatban a „rosszkor van rossz helyen” közhelyes tétel érvényesül annak érdekében, hogy biztosan aktiválja a megfelelő tartalmakat.

 

A​​ kvinkunx célja sem az, hogy ellehetetlenítsen az ember számára dolgokat, hanem olyan problémákra irányítja a figyelmet, amelyeket több előző élet során sem oldottunk meg,​​ csak egymásra halmozódtak,​​ most viszont módunk nyílik arra, hogy túllépjünk​​ rajtuk.​​ Amint felmerül bennünk, hogy képesek vagyunk tenni saját érdekünkben valamit, ráléptünk a spirituális tudatosság útjára és elkezdjük keresni a megoldási módokat. Az ilyen jellegű​​ terhek elengedését célozzák a nagy számban szaporodó oldásos technikák. Ezek közül kettőt emelek ki: elsőként természetesen azt a​​ Karmabontás tréninget, amit Domján Mónikával együtt szoktunk vezetni. A fél-humorosnak szánt ajánlat mellett​​ feltétlen híve vagyok a kineziológiának, amely precízen kiteszteli például azokat a dátumokat, amelyeket az asztrológia segítségével is kiszámoltunk, s körülírja, majd oldja a stressz helyzetet illetve annak következményeit.

 

 

 

A kvinkunxok további aktiválódása

 

A további aktiválódásokat is nyomon lehet követni, bár​​ ütemükben, jellegükben eltérhetnek az elsőtől. Természetesen egy ritkán érvényesülő kvinkunx második- harmadik jelentős aktiválódása másmilyen eseményen keresztül nyilvánul meg, mint az elsőnél, hiszen a csecsemőből, kisgyerekből időközben felnőtt lesz és​​ életkorához képest alkalmazza speciális eszközeit a karma.​​ 

 

A kvinkunxhoz méltó életesemény a felnőttkori aktiválódásoknál ugyancsak rendkívül változatos, sőt:​​ személyre szabott, mivel az előző életek beidegződéseit hivatott korrigálni és azokhoz a motívumokhoz igazodik. Csupán példaként tudok néhányat felsorolni a jelentősebb,​​ veszteségélménnyel terhelt​​ tényezőkből.​​ 

 

vőlegény elszalad az esküvőről.jpg

Párkapcsolati traumatikus motívumok​​ közül: visszalép a másik fél az esküvő előtt néhány órával, vagy nappal. A partnerről kiderül, hogy saját neme iránt mutat nagyobb érdeklődést. Más, a kapcsolat további fenntartását kizáró tényező (pl. pedofília) kerül felszínre. A félrelépés, megcsalás igen gyakori, ezen belül az extrémek jöhetnek szóba a kvinkunxoknál: rokonnal (testvérrel, netán szülővel), baráttal, barátnővel létesített viszony. Fiatalon meghal a partner, vagy súlyos betegsége keletkezik.

Egyéb kapcsolati válság: rokonokkal, szülővel, testvérrel, baráttal vagy bármilyen más viszonyban lévő személlyel nem várt konfliktus, nem tisztázható (vagy: egyelőre és évtizedekre terjedően nem tisztázható) problémák felmerülése, szakítás.

Anyagi veszteség: NAV ellenőrzés messze ható következményekkel.​​ Üzlettárs​​ által okozott károk. Egyéb károk illetve vagyonvesztés (bármilyen okból), amelyeknek nincs ellentételezése.​​ 

Balesetek, káresemények.

Egészségügyi problémák​​ közül a váratlanul keletkező, vagy váratlanul felszínre kerülő nagyobb formátumú jelenségek, betegségek.

Halálesetekből is a valamilyen szempontból kiemelkedőek jöhetnek számításba – gyilkosság, öngyilkosság, műhiba, téves diagnózis tragikus következménye.

 

Ami az aktiválódások​​ időbeli bekövetkezését illeti,​​ többfelé kell bontani a témát, ami természetes, hiszen a különböző prognózis módszerek különböző intervallumokkal dolgoznak. A (szerintem) egyik legfontosabb módszer a​​ szimbolikus primer direkció, ahol​​ 30 évenként​​ követik egymást a soron következő fényszögek, amelyek azonban a radix (születési horoszkóp) alapállapotát aktiválják. Az első aktiválódáshoz képest tehát 30 évenként lehet kalkulálni a jelentősebb további aktiválódásokat.

Vannak azonban egyéb módszereink​​ is, s itt kezd kibontakozni az a tétel, hogy​​ a karma mindig igyekszik – éspedig sikerrel – elrejteni az ő működését, szóval sokszor nem könnyű megtalálni például fényszögének aktivitását. Ha egy Nap-visszatérésre készült​​ (szolár) segédhoroszkópban bukkan fel​​ ugyanazon bolygók között​​ a kvinkunx, akkor is bizton lehet számítani arra, hogy kimutatja a foga fehérjét. Ezek a módszerek is viszonylag könnyen kezelhetők, van azonban további igen lényeges aktiválódási rendszer is, aminek a követése kezd kissé fárasztó lenni. Ebbe a körbe tartozik az​​ átvonulások​​ (tranzitok) és a​​ napi konstellációk​​ (diurnális állás) kérdése. Ugyanis a tranzitok éppúgy aktiválják a fényszögeket (bármelyiket), mint a többi prognózis módszer, s az aktuális napi állás is mérvadó, amikor éppen létrejön újra a születési horoszkóp kvinkunxában részt vevő két bolygó között a kapcsolódás. Elvileg​​ bármilyen fényszög a radixot aktiválja, vagyis, ha például a születési horoszkópban vagy egy Merkur-Mars kvinkunx, azt az aktuális Merkur-Mars trigon is aktiválhatja. Itt azért már kezd áttekinthetetlenné válni a helyzet, ezért célszerű redukálni (a „mindig a radixot aktiválja minden” tantétel ide vagy oda) csak az ismétlődő kvinkunxokra a vizsgálódást – amíg el nem veszítjük a fonalat, a türelmünket vagy érdeklődésünket.

 

tranzitok.jpg

A tranzitoknál és diurnális állásoknál lép be még egy igen​​ lényeges szempont, méghozzá​​ a résztvevő bolygók közlekedési üteme. Egy​​ olyan kvinkunx, amelyben az egyik résztvevő a Hold, minden egyes hónapban számos ízben aktiválódik. Minimum kétszer tranzitban, amikor saját maga és a másik bolygó felett vonul át a Hold és kétszer dirunális állásban, mivel minden egyes égitesttel minden hónapban kétszer kvinkunxban lesz, így azzal is, amellyel a radixban. Ez összesen havonta legalább 4 aktiválódást jelent. A Hold ereje nem elhanyagolható, azonban​​ az ilyen jellegű aktivitásánál nem szabad olyan súlyos tényezőkkel számolni, mint amikből a példáknál párat felvillantottam. Viszont annál fontosabb a szerepe a mindennapok karmikus leckéinél, az olyan feladatoknál, ahol az apró, piszlicsáré ügyekkel kell foglalkoznia a szülöttnek, pedig szíve szerint mellőzné ezeket és foglalkozna inkább nagyobb ívű dolgokkal. Karmikus feladata azonban arra kötelezi – hogy ne mondjam: kárhoztatja –, hogy​​ folytonosan szembesüljön az őt felettébb irritáló jelenségekkel – amíg meg nem oldja saját hozzáállásának változását.​​ 

 

A​​ Nap, Merkur, Vénusz kvinkunx aktiválása​​ nagyobb léptékre,​​ éves szintre vonatkozik. Kivéve, ha a Merkur vagy a Vénusz történetesen a valamelyik (tranzitbeli vagy diurnális) kvinkunx hatókörében fordul retrográdba, mert ez esetben azt az „adagot” háromszor ismétli. Átlagban azonban maradhatunk a 4 alkalomnál.​​ Az ide köthető karmikus leckék sem tartoznak a nagy horderejű események közé, sőt a Mars kétéves periodicitása sem bír olyan nagy jelentőséggel, hogy akár feltűnjön működése, különösen, ha több más tranzit között, „csomagban” jelentkezik, ahogyan ez általában lenni szokott.​​ A Jupiter 12, a Szaturnusz 28, az Uránusz 84, a Neptun 165 és a Plútó 250 éves körében mutatkozó kvinkunx aktiválódások egyre komolyabb mértéket öltenek, minél lassúbb a bolygó, annál inkább. A Szaturnusz, Uránusz, Neptun, Plútó részvételénél számíthatunk a nehezebb helyzetekre. Ez a körülmény abban az esetben is érvényesül, amikor akár a Holddal áll kvinkunxban egy lassú​​ bolygó. Legyen ez például egy Hold kvinkunx Plútó. Amikor a Hold megmozdulásai aktiválják a fényszöget, akkor az ott mondottak érvényesek, ha azonban a Plútó aktiválja tranzitban az aspektust, akkor kell felkészülni arra, hogy nehéz idők következnek az érintettnél. S mint ahogyan mindig mindent figyelembe kell vennünk, itt is​​ aszerint próbáljuk értelmezni a várható következményeket, hogy milyen jegyből, milyen házból indul a tranzitáló bolygó, továbbá milyen más ház(ak)nak az ura, azzal az égitesttel együtt, amelyen tranzitál. Ezen túl pedig aszerint, hogy milyen más tényezőkkel egyidejűleg lép életbe, van-e más megerősítése és van-e ellensúlyozó hatás!

 

hátbatámadásra készülve.jpg

A kvinkunx bármilyen aktiválódásánál is szem előtt kell tartanunk azt az alapszabályt, hogy milyen kritériumok szükségesek ahhoz, hogy komolyabb eseményre számítsunk.​​ Valamilyen elvi irányítás (direkció), tranzit és diurnális állás egyidejű megléte a követelmény. Ha ezek közül hiányzik​​ az egyik, akkor is érvényesül valamennyire az aspektus, azonban a jellegzetes hátbadöfés tartalmát nem biztos, hogy kénytelenek leszünk elszenvedni. Az is alapkövetelmény, hogy gyökere legyen a kapcsolódásnak, vagyis a születési horoszkópban is diszharmonikus viszonyban ​​ kell állniuk a jelölőknek, A három transzcendens bolygó – Uránusz, Neptun, Plútó – bizonyos mértékig kivétel ez alól, ugyanis az ő kvinkunx tranzitjaik akkor is hozhatnak eseményt, ha gyökértelenek, de ezek tartalma és súlya meg sem közelíti az igazi kvinkunxokét, csupán figyelemfelkeltő, „oktató” jelleggel mutatkoznak.

 

 

 

Az egyéni konstellációban a Nap-Ascendens kvinkunxos viszonya

 

Vannak emberek, nem is kevesen, akiken a karma különösen rajta tartja a szemét. Ilyen az összes szaturnuszi típus – Bak, Vízöntő Nap vagy Ascendens, szaturnuszi Holdcsomók, I. házas Szaturnuszok, más, kiemelt Szaturnuszok. Akinek a karma fényszöge, a kvinkunx jelenik meg a Napjegye és Ascendense között, azok is ebbe a kategóriába tartoznak.​​ 

 

Először vegyük szemügyre.​​ hogyan értelmezzük a Nap és Ascendens viszonyát​​ – legalábbis abban az iskolában, amelyhez tartozónak vallom magam. Leegyszerűsítve: a​​ Nap-jegy jelenti az alapkaraktert, a hozott, ösztönös tulajdonságaink együttesét.​​ Az Ascendensnél kezdődő I. ház pedig a személyiség, ami részben szűkebb, részben tágabb tartományon belül mozog, mivel​​ tartalmazza a külvilág befolyását és az arra adott válaszok kölcsönhatását. Még egyszerűbben: megszületünk valamilyen alapkarakterrel, amit a környezet – első körben a szülő – vagy felismer, vagy nem, de gyakran más elképzelései vannak arról, milyenné szeretné formálni a kicsi embert, s a bárhonnan érkező nevelési tényezők igen sokat formálhatnak a szülöttön.​​ 

 

Asztrológiai szempontból​​ hétféle variáció​​ áll elő​​ a Nap-Ascendens viszonyában: a dupláké (Nap és Ascendens azonos jegyben), a szomszédosaké, amikor 30° a különbség,​​ továbbá​​ a szextiles, kvadratúrás, trigonos, kvinkunxos és oppozíciós állás. Fontos szempont egy horoszkópelemzésnél, annak is a legelején, hogy melyik variációról beszélünk, de persze vannak hasonlóan fajsúlyos tényezők, amelyek módosíthatják az alapértelmezést: például a​​ születési uralkodó helyzete, I. házas bolygók, rejtett Ascendens és a Holdcsomó. Most elhanyagoljuk az utóbbi szempontokat, hogy a kvinkunxos Nap-Ascendens viszonyokra tudjunk koncentrálni.​​ 

figyel a karma.jpg

Ahogy az elején is kiemeltem,​​ a karma fényszöge arra utal, hogy a Sors fokozott figyelmet fordít az ilyen emberekre. Kétségkívül az első asszociáció az asztrológus részéről az, hogy nagy feszültséget jelent a konstelláció, hiszen a kvinkunx is erről híres. Ezen kívül ha elfogadjuk azt a tételt, hogy maga a kvinkunx úgy működik, mint egy hátbatámadás, tőrdöfés, ebből következik, hogy a tárgyalt szituációban​​ időnként saját magát döfi hátba az érintett, vagyis alapbeállítódása időnként (s persze elég gyakran) ütközésbe kerül az arra rakódott, más irányba igyekvő tényezőkkel.​​ Ahhoz a fizikai jelenséghez lehet hasonlítani, amikor egy lengő elem nekiütközik valaminek, amitől irányt vált a mozgása. S pontosan ez is a célja a kvinkunxos Nap-Ascendens helyzetnek (is), semmiképpen sem valami külön kiszúrás miatt állt így össze a jelen élet konstellációja, hanem azért, hogy az előzményekben megindult komoly változás újabb jelentős impulzust kapjon és​​ folytassa a lélek a spirituális irányváltást.​​ Tehát – mint oly sokszor tapasztalható – valami kellemetlen körülménynek a célja és jó esetben a végeredménye nagyon is progresszív, pozitív, még ha pillanatnyilag elég kegyetlennek is tűnik.​​ 

 

Egy cikk terjedelme nem teszi lehetővé azt, hogy részletesen is belemenjünk az elemzésbe, így​​ csak felületesen tekintjük át a 12 x 2, vagyis 24 féle variációt.​​ Egy, legfeljebb két közismert nevet is megemlítek, mindegyikhez nem volt érkezésem példákat keresgélni. (Az interneten hozzáférhető adatokért pedig nem vállalok kezességet.)

 

Nézzük tehát,​​ hogyan ragadható meg néhány szóban a kvinkunxos Nap-Ascendens állás.

 

Kos Nap – Szűz Ascendens​​ (Charles​​ Baudelaire) feszes, fegyelemre és strukturáltságra törekvő állás, amin minduntalan átüt a Kos zabolátlansága.

Kos Nap – Skorpió Ascendens​​ (József Attila) ugyancsak feszes, céltudatos, „könyörtelen” alkatra valló helyzet, kényszerű önfegyelemmel. Fontos sajátossága, hogy mindkét jegy marsikus.

 

Bika Nap – Mérleg Ascendens​​ (Adolf​​ Hitler) konokság, egyidejűleg kompromisszumkészség jellemzi, különösen, ha valamilyen praktikus ok készteti a kompromisszumra. Mindkét jegy vénuszi, ezért a harmóniára törekvés (néha sajátosan) szintén megfogalmazható.

Bika Nap – Nyilas Ascendens​​ (V.I.​​ Lenin, Henri Dunant – a Vöröskereszt alapítója) konokság, vagy következetesség, elvhűség – ezen belül az élni és élni hagyni elvhez. Hogy ez a gyakorlatban hogyan tud érvényesülni, az másik kérdés.

 

Ikrek​​ Nap​​ ​​ Skorpió​​ Ascendens​​ (Edmond​​ Rostand, a Cyrano de Bergerac szerzője)​​ hiperaktivitás,​​ gyakorlati érzék, kritikus hajlam, amelyet azonban tompítani igyekszik.

Ikrek Nap – Bak Ascendens​​ (Naomi Campbell)​​ szorgalom és kitartás, de nagy szüksége van arra, hogy sok változatosság legyen körülötte – lehetőleg a munkájában,​​ s​​ ha ez hiányzik, frusztrált lesz.

 

Rák Nap – Nyilas Ascendens​​ (Lady Diana, Angela Merkel)​​ pragmatizmus és idealizmus, nyughatatlanság, függés és szabadság motívumainak ütközése.

Rák Nap – Vízöntő Ascendens​​ (Khloe Kardashian, Lionel Messi)​​ idealizmus és vonzódás az extremitások iránt,​​ szabályok​​ felrúgását követő lelkifurdalás, magán- és szociális szféra összefonódása.

 

Oroszlán Nap – Bak Ascendens​​ (Dustin Hoffmann) elszántság, komolyság (legalábbis ezt mutatja a külvilágnak), grandiózus életcél keresése nagy ellentmondásban a lazább, könnyedebb élet iránti vággyal.

Oroszlán Nap – Halak Ascendens​​ (Alfred​​ Hitchcock) a kényelmi és nem utolsó sorban a dirigensi szempontok ütköznek a szolgálatra, sőt: önfeláldozásra irányuló késztetésekkel. Ha ügyesen tud lavírozni, jól elboldogul közöttük.​​ 

 

Szűz Nap – Kos Ascendens​​ (Henrik​​ (Harry) sussexi herceg)​​ a hiperaktivitás itt is megfogalmazható,​​ azzal együtt, hogy igyekszik kordában tartani. Ellentmondást nem tűrő segítőkészség is társul hozzá.

Szűz Nap – Vízöntő Ascendens​​ (Robert Merle)​​ kötöttségek és függetlenségi igény​​ ütközése színesíti a szolgálatra vonatkozó orientációt, amely ugyancsak kétirányú: az egyes emberek és az emberiség felé.

 

Mérleg Nap – Bika Ascendens​​ (Serena Williams)​​ a​​ levegős jellegű (Mérleg) könnyedséget igyekszik megkötni a fajsúlyosabb, természeti eredetű szabályrendszer (Bika), a kettős vénuszi jelleg itt kevésbé tud felszínre törni, mint a fordítottjánál (Bika Nap – Mérleg Ascendens)

Mérleg Nap – Halak Ascendens​​ (Gwyneth Paltrow)​​ az ábrándozás jó menekülési útnak tűnik, de mindig vissza kell térnie a való világba. Kapcsolataiban az egyenrangúság és alárendelődés motívumai ütköznek.

 

Signac festmény Skorpió-Kos-hoz.jpg

Skorpió Nap – Kos Ascdendens​​ (Signac – a pointillizmus megalapítója) tempóbeli különbségek, a türelem és türelmetlenség, rejtőzködés és nyíltság ütközéseivel kell foglalkoznia a szülöttnek.

Skorpió Nap – Ikrek Ascendens​​ (Voltaire)​​ a​​ kritikai érzéket itt jobban szabadjára engedi az érintett. Fáradhatatlan kommunikátor, információterjesztő, hivatásszerűen vagy csak magánemberként.

 

Nyilas Nap – Bika Ascendens​​ (Brendan Fraser,​​ Rachida Dati)​​ nagy tempóbeli különbség (itt is), a mindkét jegynél fontos kényelmi szempontok ütközésével együtt. További ellentmondást jelent, hogy a vágyak és lehetőségek sokszor nincsenek fedésben egymással.

Nyilas Nap – Rák Ascendens​​ (Steven Spielberg,​​ Tyra Banks)​​ nagyvonalúság és csábítás a kicsinyességre (rosszabb esetben kicsinyesség), a távlatok és a mikrokörnyezet, a társadalmi és magánjellegű szempontok keveredése illetve ellentmondásai jelentik a karmikus provokációt.

 

Bak Nap – Ikrek Ascendens​​ (Johannes​​ Kepler) merevség és lazaság vitája zajlik a szülöttben, emellett a Bak-Nap igyekszik kordában tartani Ascendensét és nem is eredménytelenül. Elkötelezett, kitartó tevékenységre különösen alkalmas konstelláció, ha az információközvetítés a kérdés.

Bak Nap – Oroszlán Ascendens​​ (Katalin cambridge-i hercegné)​​ a tank-szerű minőséggel jellemezhető talán a legjobban ez a helyzet. Megállíthatatlan, kifogyhatatlan energia, hajtja a szülöttet és ezt kiterjeszti környezetére is, ami számos ütközés forrása lehet.

 

Vízöntő Nap – Rák Ascendens​​ (Louis Renault,​​ Franz​​ Schubert) Köz- és magánszféra, ideális célok és pragmatizmus, sőt: haszonelvűség keveredése teszi a külvilág szemében kiszámíthatatlanná, érthetetlenné a karaktert.​​ 

Vízöntő Nap – Szűz Ascendens​​ (W.A. Mozart, H.G. Wells) Nagyvonalúság és szőrszálhasogatás. A dolgok távlati szemlélése és a részletekben elvesző analitikus hajlam, fantázia és rögvaló ellentéte okozhat nehézségeket.

 

Halak Nap – Oroszlán Ascendens​​ (Hunyadi Mátyás) látványos nagy váltás következhet be a szülött életében, de nem gyakran, az Oroszlán Ascendens ugyanis igyekszik következetes lenni, a Halak labilitásával ellentétben. A belső küzdelmet leginkább az alkalmazkodásra és az irányításra vonatkozó késztetés jelenti, ami persze számos súrlódásnak is oka az emberi kapcsolatokban.

Halak Nap – Mérleg Ascendens​​ a Mérleg korántsem csak a társkapcsolat jegye, hanem általában a külvilághoz való kapcsolódásé, a nyilvánosságé. A Halak-Mérleg kombináció nehézsége abban rejlik, hogy egyfelől rejtőzködne és biztosítaná magának, hogy bármikor visszahúzódhasson, másfelől viszont valami mindig a nyilvánosság elé, a többi ember közé löki. Emellett persze kapcsolataiban is megéli azt az ellentmondást, hogy miközben összeolvadna a másikkal, minden áron szeretné megőrizni intellektuális függetlenségét és egyenrangúságát.​​ 

 

 

ellentmondásokhoz.jpg

Rövid áttekintésünkben​​ elsősorban a különbözőségeket emeltem ki, hiszen ezek okoznak problémát az élet első évtizedeiben.​​ Rengeteg hasonlóság is van emellett minden jegy-pár között, még akkor is, ha a kvinkunx a legkevésbé hozható össze ezek alapján. A szomszédos jegyek közt markáns átkötő elem van a temérdek ellentmondás mellett. A szexiles és trigonális jegyekben a legtöbb a hasonlóság (tűz-levegő, víz-föld illetve az azonos elemekhez tartozó jegyek között). A kvadratúrás állásnál a minőségi hovatartozás azonos, a szembenállás pedig kiegészítést és tükröt jelent egyszerre.​​ A kvinkunxnál​​ tehát​​ kicsit nehezebben tudjuk megkeresni az analógiákat, éppen ez adja a konstelláció nehézségét, de eredményességét is. Amikor ugyanis sikerül felismerni a problémát, majd elindul a szülött azon az úton, ahol össze tudja simítani egymásnak ellentmondó tulajdonságait, remekül meg tudja oldani azt az irányváltást,​​ amiről ennek a fejezetnek az​​ elején​​ beszéltem. Kívánok ehhez minden kvinkunxos Nap-Ascendens állású embertársamnak derűs és dinamikus spirituális munkát és sok sikert!

 

 

 

Kvinkunx két ember között – a fajsúlyosan karmikus kapcsolat jelölője

 

Az előzőzőekben​​ áttekintettük a kvinkunxok első, majd további aktiválódását és azt, hogy milyen az, amikor egy emberen belül, állandóan érvényesül a kvinkunx a Nap és az Ascendens jegye alapján. Most a szinasztriás kvinkunxokról lesz szó, amely téma a leginkább​​ tart igényt a közérdeklődésre, s valóban: elég látványosan, jól érzékelhetően érvényesül az emberi kapcsolatokban.​​ 

 

A kvinkunx ebben az összefüggésben is a karma fényszöge, így az olyan emberek, akik – párkapcsolati, szülő-gyerek, más családi, kollegiális, vagy bármilyen fontos viszonylatban – kvinkunxos konstellációval kerülnek egymás mellé, nagyon is érzik ennek a súlyát. Közbevetőleg​​ ki kell hangsúlyozni, hogy minden egyes kapcsolódásunk karmikus, hiszen a karma rendező ereje sodorja össze azokat az embereket is, akik mindössze pár percre találkoznak össze figyelemre méltó, vagy teljesen jelentéktelen következményekkel. De​​ egy rokoni kötelék sokkal erősebb​​ ennél és az esetek óriási hányadában nem is az első életben találkoznak össze az érintettek, hanem a sokadikban, még ha előzőleg nem családi, hanem valami másmilyen leosztásban éltek egyidejűleg.​​ 

 

Minél szorosabb a jelen életben funkcionáló kapcsolat, annál jelentősebbek lehetnek a karmikus előzmények, s ezeknek az „átütései” reflex szinten befolyásolják a kapcsolat alakulását. Bármilyen asztrológiai összefüggésnél tetten lehet érni a karmikus vonatkozásokat – legyen a két fél Napja trigonális jegyben (amikor azonos elemhez tartozó típusok kerülnek egymás mellé: két tűz, két föld, két levegő vagy két víz-Nap), szextilesben (például Kos-Ikrek, Bika-Rák, Ikrek-Oroszlán vagy Halak-Bika stb). Ilyenkor azonban az alapállás az, hogy eleve van egy harmónia, együttgondolkodás, hasonló érzelmi beállítódás és érdeklődés a felek között és a mindig meglévő egyenetlenségek, ellentmondások, feszültségek ritkábban kerülnek felszínre, kevésbé feltűnőek. Gyakori az oppozíciós kapcsolódás (Kos-Mérleg, Bika-Skorpió, Ikrek-Nyilas, Rák-Bak, Oroszlán-Vízöntő, Szűz-Halak), amelyben a tükörkép és kiegészítés szerepel vezérmotívumként. A szomszédos jegyek egymás mellé sodródása sokkal több ellentmondást sejtet, hiszen az egymást követő típusoknál ugyan mindig van egy-egy markáns átkötő elem, ami azonos bennük, de minden más viszont erősen eltérő. Van még a kvadratúrás variáció, amikor egymástól 90 fokra lévő jegyek csatlakoznak rövidebb-hosszabb időre egymáshoz, ilyenek a Kos-Rák vagy a Szűz-Nyilas, Skorpió-Vízöntő és így tovább. Itt jobban tetten érhető a karma nevelő szándéka, mivel igen erős, látványos ellentmondások ütköznek össze és próbálják elképzeléseiket a másikra kényszeríteni, de minimum saját álláspontjukat az utolsó csepp vérig védelmezni.

 

feszültség.jpg

A rövid áttekintés után most érkeztünk el​​ a kvinkunxos kapcsolatokig, amelyeknél​​ a karma​​ az utolsó verziónál is​​ erősebben mutatja meg magát,​​ mint bármely más variációban,​​ ugyanis itt a kvinkunx nem úgy működik, mint amikor egy horoszkópban aktiválódik illetve a Nap-Ascendens viszonyán keresztül.​​ Nem ritkán​​ és​​ hatékonyan,​​ hanem állandóan, hiszen a résztvevő felek habitusa, motivációrendszere, magatartása is állandó, így bármelyik pillanatban felkarcolhatják a másikon – természetesen öntudatlanul és nem szántszándékkal – ejtett sebeket, amelyek ily módon nem tudnak gyógyulni. A kvinkunxos kapcsolatokra ugyanis éppen az a jellemző, hogy képesek egymást folyamatosan gyilkolászni, akár a legnagyobb jóindulattal is. Csakhogy​​ gyakorta nem egy nyelven beszélnek, vagy szélsőségesen eltér a reakcióidejük, mások a prioritásaik és mivel mindenki masszívan meg van arról győződve, hogy a saját álláspontja helyes​​ (ami igaz is a maga szempontjából), nem enged belőle, s nem érti, hogy társa miért nem képes ezt még csak felfogni sem, nem hogy tiszteletben tartani.​​ 

Az egyébként elég gyakran létrejövő​​ kvinkunxos kapcsolatoknál alap-jelenség, hogy állandóan frusztrálják egymást, ismét hangsúlyozom, hogy nem szándékosan, de mégis mindig úgy alakul a kommunikáció, hogy csak-csak sikerül felbosszantani a másikat. Ez kölcsönösen érvényesül, de van még egy különlegessége az ilyen típusú viszonyoknak.

 

Megkülönböztetjük a kvinkunxokat alsó és felső kvinkunxként. Beszéltem arról, hogy a kvinkunxokat úgy a legegyszerűbb megállapítani, hogy a szemben lévő jegy két szomszédja van a kiinduló jegytől 150 foknyira, vagyis kvinkunxban. Az oppozíciós előtti jegy az alsó, az oppozíciósra következő a felső kvinkunx. Vegyük kedvenc példánkat, a Kost, akivel szemben a Mérleg van. A Mérleg előtt a Szűz, tehát ez az alsó kvinkunxa, a Mérleg után pedig a Skorpió, ami a felső. Így mehetünk körbe a 12 jegyen, s láthatjuk, hogy visszafelé is érvényes persze, csakhogy a fordítottja: a Szűznek a felső kvinkunxa lesz a Kos és az alsó a Vízöntő. (A Szűzzel szemben a Halak van, az előtt a Vízöntő, tehát az az alsó és utána pedig a Kos, így ő a felső kvinkunx.) Mármost fontos szempont, hogy alsó- vagy felső kvinkunxról van-e szó, mivel úgy tekinthetjük, hogy​​ az alsó kvinkunx a kiinduló pontot jelentő szülött számára karma-csökkentő, míg a felső karma-növelő tényezőként szerepel. Példánkban: a Kos számára a Szűz karma-csökkentő, míg a Skorpió karma-növelő tényező. A Szűznek viszont a Kos a karma-növelő párja, míg a Vízöntő karma-csökkentő. A Skorpiónak a Kos segít ledolgozni a karmájából valamennyit, míg másik kvinkunxos párja, az Ikrek meg szaporítja karmikus feladatainak mennyiségét. Első (sőt: második és harmadik) pillantásra ez bizonyára bonyolultnak tűnik, kétségkívül jobban áttekinthető, ha fogunk egy üres horoszkópűrlapot, beírjuk a 12 jegyet és behúzzuk a jegyek 0 fokához a kvinkunxokat, vagy színnel, vagy betűkkel jelölve, hogy alsó- vagy felsőről van-e szó. A mindennapi élet gyakorlatában viszont jól felismerhető, hogy milyen variáció realizálódott adott személyeknél. A kvinkunxos kapcsolódásokban ugyanis​​ mindkét fél rendkívüli módon képes idegesíteni egymást, de jól körülhatárolható, hogy egyikőjük – legyen a „B” fél – még annál is idegesebb a másiktól, kevéssé képes a helyzetet kezelni – nos, ő lesz a felső, a karma-növelő szára a kvinkunxnak.​​ „A” fél szintén ideges tud lenni, de hamarabb túllép aktuális felborzolódásán és legyint egyet, majd továbblép. Vagyis: jobban képes kezelni a szituációt, mint „B” fél. Az ő számára tehát eszerint a karma-csökkentő jelleg érvényesül.

 

Tekintsük át ebből a szempontból a 12 jegyet, miként is alakul úgy a csökkentő- növelő tényező, mint az, hogy miben is térnek el egymástól oly mértékben, hogy azzal folyamatosan jelentős bosszúságot okoznak a másiknak. Itt elsősorban a Nap-jegyre gondoljunk, megfelelő egyéb körülmények mellett az Ascendensek kvinkunxát is figyelembe lehet venni.

 

Keira Knightley és James Righton, Kos-Szűz.jpg

A Kos alsó kvinkunxa, vagy karma-csökkentő párja a Szűz, míg viszont a Szűz számára a Kos jelenti a karmikus terhek gyarapítását.​​ (A képen Keira Knightley, Kos – és férje:​​ James Righton, Szűz)​​ Kettejük közt számos antagonisztikus ellentmondás van. Többek között tempóbeli: a Kos reflexből, azonnal dönt és cselekszik, a Szűz sokat bíbelődik a döntés előkészítésével, elemez, felfekteti a tartozik-követel rovatokat, elrágódik a problémán. A Kost idegesíti ez a jelenség, amiből nem ért semmit, de nem is akarja érteni, hanem némi csekély fékezés után nekilódul és megy a maga feje után. A Szűz ettől rosszul van és tovább rágódik, immár ezen az új-régi problémán, amit sokkal nehezebben emészt meg, mint a Kos. A másik, igen izgalmas differencia a két jegy között a kritikai érzék, ami mindkettőnél igen jelentős, de más az eredője és a​​ kifejezési formája, s ezzel ugyancsak alaposan fel lehet bosszantani a másik felet.

A Kos felső, karma-növelő kvinkunxa a Skorpió. Izgalmas páros, hiszen mindkettőnél uralkodó bolygó a Mars, azonban óriási különbségekkel. Annál bőszítőbb lehet a Kos számára, hogy bár tisztán érezhető a markáns azonosság, ő mégsem képes tartani a száját, nem tud kivárni és ezért kevésbé hatékony lehet, mint a visszafogott, türelmes, kivárásra berendezkedő kvinkunxos (és marsikus) párja, a Skorpió. A Skorpiót persze felhergeli a Kos nyüzsgése, ám annál higgadtabb, semhogy ki tudná billenteni kerékvágásából, ami persze a Kost külön és újra felbosszantja.

 

A Bika alsó, karma-csökkentő kvinkunxa a Mérleg, s közöttük is érdekes a viszony, hiszen e két jegyben uralkodik a Vénusz, csakhogy egészen más jelleggel. A Bika higgadt föld jegy, a Mérleg könnyen izgatható levegő. A Bika alapos, a Mérleg felületes. Mindkettőnél fontos a kontaktusteremtés, ami a Bikánál a természetközeliségen alapszik, a Mérlegnél viszont sokkal több művi elemet tartalmaz. A Bikának az érték fontos, a Mérleg megelégszik a látszatával. Mindezek okán a Mérleget frusztrálja a Bika ösztönös harmóniateremtő képessége, míg a Bika is értetlenül áll a Mérleg-jellegű harmónia előtt, de kevéssé törődik vele. A Bikának fontosak az emberi kapcsolatok, a gyarapodó család, az élet továbbvitele. A Mérlegnek a társkapcsolat, a kiegészítés, az egyensúly fontos, amiben ugyancsak nem tudnak egymással megegyezni.​​ 

A Bika felső, karma-növelő kvinkunxa a Nyilas. Ez esetben a Bika nem tudja jól kezelni a Nyilas dinamikáját, örökös nyüzsgését, minden alapot nélkülöző optimizmusát, pedig sok szempontból igencsak hasonlítanak egymásra. Például az „élni és élni hagyni” elvet a gyakorlatban is megvalósítani igyekvő két jegyről beszélünk, de akár az előzőleg már említett optimizmus, vagy legalábbis derűs életszemlélet a Bikánál éppúgy megvan, mint az erről híres Nyilasnál. Mégis: a lomhább, lassabb reakcióidejű Bika a Nyilas noszogatását nehezen viseli. A Nyilast persze ugyanúgy felbosszantja a Bika lassúsága és kényelemszeretete (ami akár a görbe tükör szerepét is betöltheti a Nyilassal szemben), de hamar elfelejti, mi is volt a problémája két perccel előbb és új, izgalmas célok után néz.​​ 

 

Az Ikrek karma-csökkentő, alsó kvinkunxa a Skorpió. Nem sok hasonlóságot találunk a két jegy között, a kritika azonban fontos közös pont, csakhogy az Ikrek képes játékosan, viccesen interpretálni meglátásait, a Skorpió legfeljebb vitriolos gúnnyal, vagy véresen komolyan. Máskülönben itt is a tempóbeli differencia óriási: a könnyen döntő (legalábbis egy sereg dologban könnyen döntő) Ikrek meggondolatlan, hebrencs mivolta egy piaci légy szemtelenségét idézi fel a Skorpióban. Mire megmozdulna, az Ikrek már hetedhét határon túl jár. Az Ikrek gyorsan felismeri ezt és merő sportból is bosszantja a lomha Skorpiót. Nyelvi, logikai bukfencekkel, sziporkákkal szórakoztatja el magát, amiket a Skorpió nem ért vagy majd másnap esik le nála a tantusz. Ezt az Ikrek mulatságosnak, a Skorpió viszont felettébb dühítőnek találja. Emellett az Ikreket is frusztrálja, hogy nem tudja rábírni gyorsabb tempóra a Skorpiót, de azt is felháborítónak találja, hogy a Skorpió hosszú memóriája igen kiváló, az övé meg cseppet sem. A Skorpió mélysége az Ikrek felületességével szemben ugyancsak súrlódási pont, amiből a Skorpió nagyobb ügyet csinál, az Ikrek meg kevéssé.​​ 

Megjegyzem itt, hogy 1992-ben került a közönség elő Gárdos Péter filmje, a „Skorpió megeszi az Ikreket reggelire” címmel. Az illetékes tájékozatlanságát mutatja ez a cím, mert pont fordítva lenne érvényes. Mentségére szolgáljon a rendezőnek, hogy ő maga Ikrek, de felszálló Holdcsomója Bika, a leszálló pedig Skorpió – alighanem karmikus hozadékának súlyát fejezte ki a cím. A film pedig még mindig csak a bakancslistámon szerepel, fogalmam nincs, mi a tartalma.

 

Az Ikrek másik, karma-növelő, felső kvinkunxos párja a Bak.​​ Hasonlóképpen a tempóbeli különbségeket lehet kiemelni, azonban a Bakot kevésbé lehet felizgatni a hebrencskedéssel, mivel ahhoz van szokva, hogy csakis ő a precíz, alapos és mindenki mást fegyelmezni kell.​​ Az Ikrek számára ez a fegyelmezés – ami igen hatékony – szokatlan élmény, így hát menekülne a szorítása alól, ám az sem egyszerű, hiszen hangsúlyozottan karmikus kötésről van szó. Azért a Bakot sem hagyja érintetlenül az a körülmény, hogy állandó készenlétben kell lennie, mert az Ikrek adandó alkalommal ügyesen megkerüli a Bak szerint életbevágóan fajsúlyos problémákat. S persze, hogy idegesíti is az örökös, általa sokszor céltalannak tekintett nyüzsgés, a sok beszéd, s különösképp a meggondolatlan kommunikáció.​​ 

 

A Rák alsó, karma-csökkentő kvinkunxa a Nyilas. Nagy ellentmondást jelent, hogy a Rák világa a család, a Nyilasé pedig szerényebb léptékben a nagyvilág, szélesebb értelemben pedig a végtelen Univerzum. A Rák őrizgeti érzelmi emlékeit, sérelmeit, de a tárgyakat is. A Nyilas lerázza magáról a számára nyomasztó dolgokat, Vezérlő elve a „carpe diem”, s persze kölcsönösen nem értik, hogy a másik miként tud úgy élni, ahogyan. A Nyilas számára azonban az, hogy egy szűk tartományba igyekeznek őt begyömöszölni, miközben benne is megvan az érzelmi kötődésre való hajlam, meglehetősen nehezen megemészthető tényező, ami a szabadságától való megfosztást is jelenti. A Rák pedig következetesen igyekszik az otthon falai között tartani a végtelen terekre vágyó Nyilast.

A Rák másik, felső, karma-növelő kvinkunxa a Vízöntő. Ez a két jegy nagyjából nem is ugyanazon a planétán él. Az iménti variációhoz hasonlóan a kötöttségek és a szabadság az egyik fő konfliktus köztük, ami a Vízöntőnél még fokozottabban érvényesül, hiszen e típus számára az érzelmek korántsem jelentenek olyan erős vezérlő elvet, mint a Nyilasnál. A Rákot érzelmei, intuíciója irányítják, a Vízöntőt vagy az ész vagy a pillanatnyi, 180 fokos fordulatot eredményező erős belső késztetés. Ezeket a Rák nem érti, átérezni sem tudja, s így nem is tudja kezelni. Az otthon, család értékei sok esetben a Vízöntőnek vagy semmit sem, vagy sokkal kevesebbet jelentenek, mint a Ráknak. Egy radikális fordulatnál, vagy szétválásnál a Vízöntő szemrebbenés nélkül tovább lép, míg a Rák nem tudja feldolgozni és őrizgeti a traumát.

 

Barack és Michelle Obama - Oroszlán-Bak.jpg

Az Oroszlán alsó, karma-csökkentő kvinkunxos párja a Bak.​​ (A képen Barack Obama, Oroszlán és felesége Michelle Obama, Bak.)​​ Az Oroszlán optimista, derűs és bár kellőképpen megfontolt, sőt jó szervező, mégis a Bakhoz képest sokkal könnyedébben kezeli dolgait. Képes bízni saját erejében és az életben, abban, hogy minden jól alakul, bármi is történjen. A Bak pesszimista, óvatos, búskomorságra hajló, s bár remek szervező, nehézkesen, lassan kezeli ügyeit, mindig a legrosszabbra számít és csak a saját erejében tud bízni (vagy még abban sem). Az Oroszlánnak meggyőződése, hogy minden úgy alakul, ahogyan az általában, de különösen számára a legjobb, ezért bár kerékkötőnek tartja a Bak aggályoskodását, mégis valamivel könnyedébben túl tud lépni a tüneteken, mint a Bak.

Az Oroszlán másik, felső, karma-növelő kvinkunxával, a Halakkal​​ nem tud olyan egyszerűen elbánni, mint a Bakkal. A Halak érzelmi telítettségét, az Oroszlán számára teljesen követhetetlen fordulatait, szétfolyását hosszú távon nem képes kezelni. A következetlenségekkel nem tud mit kezdeni. Mint fix jegy, igyekszik ahhoz tartani magát, amiben megállapodott valakivel, s fel nem foghatja, más hogyan változtathatja meg álláspontját egyik pillanatról a másikra. A Halak meg hasonlóképpen nehezen dolgozza fel az Oroszlán következetességét. De az is nagy különbséget jelent, hogy az Oroszlán rendületlen derűjével szemben a Halak hajlamos a kedélyhullámzásra, arra, hogy elúszkáljon ismeretlen​​ régiókba, ahová nem lehet követni. Némely típust ez nem zavarja, de az Oroszlánt igen, lehet azért, mert így nem tudja diszkrét ellenőrzése alatt tartani a folyamatokat.

 

A Szűz alsó, karma-csökkentő kvinkunxa a Vízöntő. A kettejük közötti markáns különbség a Szűz elemző, az apróságokra koncentráló gondolkodásmódja és a Vízöntő távlati, a nagy összefüggéseket szem előtt tartó felfogása. A precizitás ugyan mindkét típusra jellemző, de persze a maguk sajátos módján. A Szűz típus értetlenül áll a Vízöntő lezsersége, szabályokat felrúgó magatartása előtt, de ő ezt csak szemléli, míg a Vízöntő idegei pattanásig feszülnek akkor, amikor a Szűz rákezdi a piszlicsáré részleteket forszírozni. Mindkét jegynek jó sok rögeszméje van, csakhogy nem ugyanazon területeken, ugyanazon súllyal, ezért egymáséitól még idegesebbek képesek lenni. S habár a Vízöntő igencsak nagyvonalú, a Szűz mégis képes őt gúzsba kötni.

A Szűz karma-növelő, felső kvinkunxa a Kos. ezt a karmikus viszonyt tárgyaltuk már a Kosnál.​​ 

 

A Mérleg alsó, karma-csökkentő kvinkunxa a Halak. A két jegy közös jellemzője az alkalmazkodás, rugalmasság, de micsoda óriási különbségekkel, ami az alap-motivációt illeti. A Mérleg levegős jegy, s mint ilyent az intellektuális megközelítés, a kulturális elemek és a kommunikáció motiválják. A Halak pedig vizes, s kizárólag az érzelmi motívumok vezérlik. A Mérleg furcsállhatja, de képes megérteni a Halak kedélyhullámzását, mert ő is ismer valami hasonlót, a Halak viszont hiába rezonál mindenki mással, nem jól viseli, hogy bár a Mérlegnek is elég változékony a hangulata, mégis képes nála sokkal következetesebben viselkedni.

A Mérleg felső, karma-növelő párja a Bika, ennek a viszonynak a rövid elemzését megtaláljuk a Bikánál, s ezzel körbeértük a Zodiákust.

 

A rend, és a könnyebb eligazodás kedvéért feltüntetem a további kvinkunxos párokat, akik mindegyikéről részletesen beszéltünk már az előzőekben.

A Skorpió​​ alsó,​​ karma-csökkentő​​ kvinkunxa a Kos, felső,​​ karma-növelő párja az Ikrek.

A Nyilas​​ alsó,​​ karma-csökkentő párja a Bika, felső,​​ karma-növelő kvinkunxa a Rák.

A Bak​​ alsó,​​ karma-csökkentő párja az Ikrek, felső,​​ karma-növelő kvinkunxa az Oroszlán.

A Vízöntő​​ alsó,​​ karma-csökkentő kvinkunxa a Rák, felső,​​ karma-növelő párja a Szűz.

A Halak​​ alsó,​​ karma-csökkentő kvinkunxa az Oroszlán, felső,​​ karma-növelő párja a Mérleg.

 

 

elengedés, tolerancia.jpg

A kvinkunx a​​ leghangsúlyosabb karmikus feladványaink​​ jelölője. A kapcsolatok a karma eszközrendszerének leghangsúlyosabb elemei, rajtuk keresztül tudjuk megélni azokat a feladatokat, amelyek múltbeli előzményeinkből fakadnak, de a jelen élet színpadán és szereplővel kell megoldanunk őket.​​ A kvinkunxos kapcsolatok olyan intenzív tanulásra serkentik a résztvevőket, amely már nem halogatható tovább, ahogyan alighanem a múltban történt. Az elfogadás, tolerancia, elengedés témaköröknél kereshetjük azt, hogy közelebbről mit is kell tennünk.​​ 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük