Komplex spirituális önismeret

ÚJ!
Domján Mónikával

Ezt két napos programot évekkel ezelőtt álmodtam meg, mint egyfajta módszergyűjteményt a kedvenceim közül. Egy hétvége alatt három megközelítés segítségével juthatsz közelebb önmagadhoz. Átfogó képpel indítunk a Dan Millman-féle életfeladat-rendszer alapján, a tarot kártya segítségével egy aktuális élethelyzetedre láthatsz rá mélyebben, a Szomatodráma pedig egy testi tünteted, fizikai betegséged „lelki” üzenetét segít megfejteni. Végezetül pedig egységbe kovácsoljuk ezt a sokféle információt, amelyek vélhetően sok ponton fogják megerősíteni egymást, és széleskörű, árnyalt képet adnak arról az egyedi, megismételhetetlen remekműről, aki Te magad vagy.

Neked ajánlom, ha

  • egyaránt nyitott vagy a pszichológiailag megalapozott önismeretre, másrészt sorsod spirituális szemlélete sem idegen tőled
  • szeretsz változatos módszerekkel tanulni, többféle szempontból megközelíteni ugyanazt a témát
  • aktuális kérdésed, elakadásod van életutadon, amely kapcsolati, szakmai, egészségügyi problémákban mutatkozik meg
  • nyitott vagy egy intenzív összekapcsolódással járó, „ütős” csoportélményre

A három megközelítésről röviden:

  1. A Dan Millman-féle életfeladat-rendszer numerológiai kiindulású, hiszen a születési dátum számjegyeinek összeadásával állítja fel azokat a kategóriákat, amelyekbe az embereket besorolja, és egyfajta feladat-csomagot rendel hozzájuk. Egyszerre kellően egzakt, mivel jól azonosítható, jellegzetes motivációkat, lehetőségeket és veszélyeket ír le egy-egy kategóriánál, ugyanakkor kellően általános ahhoz, hogy az alapvonások végtelen számú, egyedi megnyilvánulási formája is beleférhessen ugyanabba a kategóriába. A tréningen éppen azt a munkát fogjuk elvégezni, hogy az elsődleges életfeladat számához tartozó jellemzést személyes szintre bontjuk le, és így ki-ki saját magának jelölheti ki azt az aktuális, illetve hosszú távú fókuszt, amit az életfeladata jelent számára.

 

  1. A tarot kártyát lassan 12 éve kezdtem el használni. Eleinte csak saját lelki gubancaim bogozgatására vállalkoztam, később kialakítottam egy önismereti hangsúlyú tanácsadási módszert, és ezt használtam kliensemnél. Évekig oktattam saját fejlesztésű tanfolyamomon a kártya önismereti célú használatát, aztán néhány év szünet következett. Egy-egy kliensem kifejezett kérésére elővettem időnként a kártyát, és még mindig remekül működött, mégis azt hittem, már „leszámoltam” vele. Mostanában éledt bennem újra az igény, hogy egy újabb szinten, a lehető legspontánabb módon, mégis tűpontosan a kérdező igényeire szabva, az ő belső valóságának feltárását célozva újra elővegyem, az évezredes sablon-bölcsességeket lehetőleg mellőzve, az itt-és-mostra koncetrálva.

A csoportos „tarózás” esetében először pontosítjuk a megválaszolandó kérdést, illetve téged foglalkoztató témát, élethelyzetet. Ez már önmagában is fontos lépést jelenthet a tisztánlátáshoz. Ezután választunk egy, a kérdés, téma jellegéhez illeszkedő kirakási módszert, majd az értelmezés következik. Elsőként téged kérdezlek, mi jut eszedbe a kártyán látott képről, aztán jönnek a többiek ötletei, végül teszem csak hozzá a saját meglátásaimat az egyes lapok további lehetséges jelentéstartalmáról. Ez a folyamat segít abban, hogy meglásd a téged foglalkoztató téma mélyebb összefüggéseit, illetve elgondolkozz a megoldás irányába vezető lépésekről is, mérlegelve azok várható kimenetelét. A képek, szimbólumok annyira önmagukért beszélnek, hogy a kérdező sokszor maga válaszolja meg saját kérdéseit, így a döntés, megoldás biztos, hogy teljes mértékben a sajátja lesz. Természetesen én is végig jelen vagyok, figyelek, kérdezek, visszatükrözök, támogatok – azt adom, amire éppen szükséged van a mélyebb megértéshez, megnyugváshoz, elfogadáshoz.

 

  1. A SzomatoDrámakidolgozója Dr. Buda László pszichiáter, én is tőle tanultam meg a módszert, SzomatoDráma játékvezetői képesítéssel rendelkezem. Ez egy rendkívül kreatív csoportmódszer, melynek során a résztvevők jelenítik meg egyikük, az aktuális Főszereplő témáját. Mivel általában testi tünetekből indulunk, a Szereplők lehetnek a hátfájás, a porckorongsérv vagy a nyak képviselői éppúgy, mint a szédülésé vagy a pajzsmirigyé. A Főszereplő a Játékvezető segítségével beállít egy kezdőképet, azaz kialakítja a Szereplőkből azt a „szoborcsoportot”, amelyik legjobban kifejezi, hogyan él benne ez történet, ki kihez van közel, hogyan érinti meg a másikat, hová néz, hogyan áll, ül, mozog, fekszik, stb. Ezután indul el a játék, melynek során a Szereplők elkezdenek spontán mozogni, beszélni, érintkezni – azaz kifejezni, amit ott és akkor éreznek. A Játékvezető folyamatosan kíséri a Főszereplőt, támogatja a Játék által kiváltott érzelmek megélésében, a Szereplőkkel való kapcsolatba lépésben, adott esetben abban, hogy belépjen valamelyikük helyére, vagy felismerjen a Játékban egy számára fontos élethelyzetet. Mivel ez egy játék, lehetősége van a Főszereplőnek olyan megoldásokat kipróbálni, olyan párbeszédeket lefolytatni számára fontos személyekkel, amelyre az életben nem volt eddig módja, és ez általában gyógyító, felszabadító, nem ritkán katartikus erejű felismeréseket, változásokat hozhat. A módszerről részletesen itt olvashatsz: https://szomatodrama.hu/szomatodrama/a-modszer

E két napos önismereti program komplexitását remélem, kellően sikerült érzékeltetnem a három különböző módszer bemutatásával. A spiritualitás számomra azt jelenti, hogy felfedezzük azt a világot és benne magunkat rendező-szervező hatalmas, intelligens erőt, amelyre ha rábízzuk magunkat, új lendületet kapunk, harmonikusabban alakulnak kapcsolataink, túljutunk évtizedes gátjainkon, meggyógyulunk betegségeinkből, traumáinkból – egyszóval jobban leszünk, s talán boldogabbak is. Ez a szemlélet hatja át részemről a programot.

A spiritualitással való kapcsolódásnak számomra mindig része a racionalitáson túli megtapasztalás, azaz ha látom, érzem, tudom, hogy igaz, nekem szól, működik, gyógyul – de nem tudom logikusan megindokolni, hogy miért. Miért pont ezeket a kártyákat húztam ki? Hogyan lehetséges, hogy a vesémnek választott szereplő az anyám mondatait ejti ki a száján, amikor nem is ismeri őt, és nem is tudja, hogy most őt képviseli? Sőt, én sem tudtam, hogy ő lesz az, amikor a vesém szerepére kiválasztottam…

Dan Millman így ír erről „Erre születtél” című könyvében:

„Nem állítom, hogy az életfeladat-rendszer a hagyományos tudományon vagy akár a logikán alapulna; képtelen vagyok racionálisan megmagyarázni, hogy az ember látszólag véletlenszerű, a Gergely-naptár szerinti születési dátuma miként tárhat fel az életfeladatára vonatkozó valós és megbízható információkat. Csak azt tudom, hogy a rendszer működik, és segítségünkre lehet abban, hogy összeszedettebb életet éljünk – ezt viszont az empirikus vizsgálat évei során szerzett teljes bizonyossággal állíthatom.”

Ha részt vennél ezen a színes, intenzív programon, keress meg e-mailben vagy telefonon! létszám erősen limitált: 4-6 fő amiatt, hogy mindenkire kellő idő és figyelem juthasson, illetve a SzomatoDráma Játék optimálisan működhessen. A résztvevőkkel egy előzetes személyes beszélgetésen ismerkedünk meg egymással.

Elérhetőségeim: domjanmoni@gmail.com, +36 20 2455343
Helyszín: inSpirál Stúdió, 1094. Budapest, Páva u. 6. II/2.
Időpont: 2019. március 30-31. szombat-vasárnap, mindkét nap 10-18 óra
Ár és fizetési feltételek: 23.000 Ft/fő, készpénzben vagy átutalással fizetve március 20-ig.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük